Svensk nazist drept i kamp mot russere i Ukraina -ble 35 år

Den svenske nazisten Andreas Broman som kjempet mot Russland i Ukraina er drept i kamp for regimet i Kiev. «Nå bekrefter pårørende overfor Gefle Dagblad at det var Andreas Broman, som døde for litt over en uke siden. Sandviken-innbygger Broman var fast bestemt på å dra til Ukraina for å kjempe mot Russland i forbindelse med fullskala-invasjonen i 2022, til tross for manglende militær erfaring. Den svenske avisen Expressen har også tidligere rapportert om Andreas Bromans deltakelse i krigen.

Det er en kjent sak at nordiske nazister lenge har deltatt i frontlinjen i krigen mot Russland i Ukraina. Ukrainas væpnede styrker består som alle vet av normale kampenheter og bataljoner ala Azov bataljonen som består av høyreekstreme nasjonalister og nazister. Et av Russlands mål med den pågående spesielle operasjonen i Ukraina var som kjent å denazifisere Ukraina. Før Russland startet sin militære operasjon i Ukraina var det i vestlig presse jevnlig artikler som omhandlet fremveksten av nazistiske grupper i Ukraina. Men slike mediaoppslag ble borte da krigen begynte og pressens oppgave ble da formidle russofobi. Både fra nordiske land og Europa har leiesoldater strømmet til Ukraina for å kjempe for Zelensky og hans regime og blant dem fant vi den nå avdøde Andreas Broman. Expressen skriver dette om Broman: «Broman hade nazistiska sympatier, med tatueringar och uttalanden kopplade till högerextrema idéer. Han bekräftade sina åsikter i en intervju med GD för två år sedan, där han bland annat förnekade förintelsen av judar under andra världskriget. – Det finns egentligen inte några bevis. Allt är bara historier som upprepas, påstod han om det.»

Folk i Ukraina mister tålmodigheten med det «Nato støttede diktatur regimet»

«Det nato støttede diktatur regimet i Kiev er i ferd med og miste det Ukrainiske folkets tollmodighet. Massive brudd på menneskerettigheter, frislipp av Nazistiske militser som får bruke grov vold mot egen befolkning i tillegg til at korrupsjonen er verre enn det noensinne har vært i Ukrainia gjør at regimet i Kiev er Europas mest forhatte regime.
At det i tillegg dør ca 15 Ukrainere ved fronten for hver Russer som dør hjelper ikke på Zelenskeys dalende popularitet. Det nærmer seg en situasjon der det er reell fare for st han blir lunsjen om folket får bestemme,» skriver evangelist Gjermund Kvamme på Facebook. Han har delt innlegget til Helene Tveiten som skriver dette: «Massive protester i Kyiv, Lviv og flere ukrainske byer. Hva skjer? Folk raser etter at Zelensky kutter i makten til de vestligstøttede antikorrupsjonsorganene NABU og SAP. Aktivister sier Zelensky har forrådt både Ukraina og Maidan-revolusjonens idealer. Noen snakker om et «tilbakeslag til Janukovytsj-tiden». Andre? Går så langt som å kalle det et stille statskupp. Stemningen koker. Tilliten smuldrer. Hva blir neste trekk?»

3 tanker om “Svensk nazist drept i kamp mot russere i Ukraina -ble 35 år

    • Ja. livet og verden er og blir grunnleggende urettferdig. Noen har flaks, andre ikke.

      Selv om folk drømmer om en hellig hensikt, og belønning i en usynlig parallellverden med magiske spøkelser, har vi bare bevis for at at tilværelsen tilbyr kun den mening hver enkelt selv dikter. For følelser og fantasier styrer kropper og kulturer mer enn fornuften.

      Så kanskje den unge nazisten fant mening i sin gjerning? Altså før hjernen og bevisstheten sluknet for godt.

      For hva oppnår den som ofrer livet for sin sak? Å selv føle seg viktig straks før døden avslutter alt? Å påvirke omgivelsene? Å hjelpe andre? Å skade andre? Å bli hyllet martyr to tusen år etter sin død? Å bli et forbilde, et ikon for sanne eller syke samfunn?

      Det varierer selvsagt stort.

      For alle handlinger får konsekvenser.

      Enten det gjelder å mette sirkusløver med eget legeme og starte nye dommedagssekter, drepe fluer eller nabofolkets gamle og unge, eller starte hellige og uhellige kriger. Eller hva det skal være.

      Følger kan være fatale. Bare det å bli uskyldig født ender i den visse død.

      Uansett uendelig leit at overtro og ideologisk galskap fører til unødig lidelse og død. Putin, Netanyahu, Trump, Xi, Kim Jung-un, og dessverre altfor, altfor mange med dem, er som naturkarastrofer i menneskeslekten.

      😕

    • PS.

      Et morsomt eksempel på den såkalte sommerfugleffekten (altså at en ubetydelig handling som en sommerfugls vingeslag i ytterste konsekvens kan skape en tropisk orkan sidenhen) hørte jeg forleden:

      Et voldsomt meteorittnedslag på Yucatan-halvøya utryddet dinosaurene i en ekstremistisk eksplosjon og nattsvart terror i måneder og år. Som kjent. Denne hendelsen ga opphavet til utviklingen av menneskedyret. Så takk og pris for det.

      Så får jeg vite ytterligere detaljer å om denne hendelsen: At den én mil brede meteoren høyst sannsynlig har vært i ferd med å treffe jorda på en reise i buer og baner lenge før dinosaurene selv oppstod for millioner av år siden. Og at kollisjonskursen ble satt gjennom små, små ytre hendelser på atomært nivå.

      Om ikke annet er det forundring og fascinasjon å finne i meningsløsheten. Og rom for religiøs ønsketenking.

      Håper alle har en fin sommerdag!

      😘

Det er stengt for kommentarer.