«Amerikanerne må forberede seg på skyhøye priser og varemangel i butikkene

Amerikanere flest klaget på skyhøye priser allerede under Joe Biden administrasjonen og dette var en av grunnene til at Trump vant fjorårets presidentvalg. Mange satte sin lit at Trump skulle snu trenden og skape lavere priser og bedre økonomiske kår for folk flest. Men slik ble det ikke. Prisene spesielt på dagligvarer har fortsatt å stige og om kort tid vil allerede sutrende forbrukere få et nytt sjokk. Nemlig konsekvensene av den pågående handelskrigen med Kina. I løpet av de neste få ukene vil konsekvensene av skyhøy straffetoll og handelsfrys med Kina slå inn av full kraft for amerikanske forbrukere. Og det vil merkes i form av kraftige prishopp på importerte varer og tomme hyller i butikkene.

Forbrukere over hele USA klager nå på allerede skyhøye priser og heftig inflasjon tross Trumps stadige forsikringer om at tingene ikke er så ille. På sosiale plattformer poster folk filmsnutter som viser hvordan dollarens kjøpekraft har blitt kraftig redusert etter at Trump tok over. Prisstigningen spesielt på dagligvarer spiser opp en stadig større andel av folks inntekt og sparepenger. Og når effekten av Trumps tollkrig med verden og spesielt Kina setter inn, vil tingene gå fra ille til verre. Sutringen vil bli langt verre enn det vi ser i videoen under.

Pro-Kamala Harris aktivist Harry Sisson tyr til X for å fortelle sine følgere hvor galt det er blitt under Trump.

Både økonomer og personligheter som opererer på YouTube og andre sosiale plattformer snakker nå stadig oftere om det som kommer. En av dem som nå advarer om kraftige prisøkninger og varemangel i butikkene er Adam Mockler. Et kraftig økonomisk sjokk vil ramme amerikanerne i løpet av de nærmeste ukene. Kanhende det er klokt for folk å bruke de neste dagene på å gjøre nødvendige innkjøp og ikke utsette det til etter at prissjokket kommer.

Én tanke om “«Amerikanerne må forberede seg på skyhøye priser og varemangel i butikkene

  1. Under Obama ble de rike mye rikere og levestandarden ble lavere blandt vanlige amerikanere. Det er en sammenheng. Det er en fare for at mangemilliardærene ønsker å samarbeide om å svekke Trumps politikk gjennom å rett og slett sabotere og manipulere økonomien.

    Vi så noe lignende i 2008 da et mektig nettverk av spekulanter prøvde å ødelegge hele det eksisteerende finnanssystemet. Hva de har i tankene vet jeg ikke. Men det er ikke vanlige folks interesser de vil ivareta. Det er mer sannsynlig at de ønsker å dititalisere folks lommebøker slik at de kan tømme den når de vil. Slik WEF har anntydet. Eller riktigere, de har sagt det rett ut.

    Alle burde gå over til å bruke kontanter igjen.

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *