Dersom Europa eller NATO velger å utplassere militære styrker i Ukraina vil det bety at disse landene kommer i krig med Russland. «Vladimir Putin retter en kraftig advarsel mot europeiske land som vurderer å sende styrker til Ukraina. Den russiske presidenten sier at et slikt skritt vil bety krig med Russland. Bakgrunnen er at en rekke europeiske land gjennom den såkalte koalisjonen av villige flere ganger har signalisert villighet til å sende soldater til Ukraina.
Putin kom med uttalelsen da han svarte på spørsmål fra pressen fredag. Utgangspunktet var den politiske utviklingen i Tyskland, men presidenten brukte svaret til et bredt angrep på det han omtaler som «systematiske feil» begått av vestlige eliter. Mot slutten av det nær åtte minutter lange svaret rettet han oppmerksomheten mot diskusjonen om europeiske styrker på ukrainsk territorium.
– Nå snakker de om at de vurderer hvordan de kan sende tropper inn på Ukrainas territorium. Det betyr krig med Russland, sa Putin.
Putin avviste samtidig at Russland utgjør en trussel mot europeiske land.
– Det finnes ingen slik trussel, og det har det aldri gjort. Vi truer ikke og har ingen planer om å true europeiske land, sa han. Den russiske presidenten hevdet i stedet at europeiske ledere skremmer sin egen befolkning med det han kalte en «innbilt trussel» fra Russland. – Hva er det de nå dytter folkene i sine land mot? Mot krig med Den russiske føderasjonen, sa Putin.
Han koblet også utviklingen i Europa til NATO-utvidelsen østover og krigen i Ukraina. Putin gjentok Russlands syn om at vestlige land bærer ansvaret for konflikten, og hevdet at forsøket på å trekke Ukraina inn i NATO var en grunnleggende årsak til krigen.
Putin må selv ha hjelp fra N.Korea.At han gikk til krig mot Ukraina viser hva hjerneceller han har.
De få soldatene Norge har på sitt landområde ser han på som trussel, de kan gjøre ingenting mot den store Bjørn.
Russland vet at de ikke kan vinne en ren konvensjonell krig mot NATO . Defor vil de nok aldri innlate seg på slikt . Men et første atom-anslag og senere konvensjonelle styrker er mer aktuelt – da mot områder som ikke er radioaktivt forurenset . De vil ikke bruke A-våpen mot områder som grenser opp mot Russland og de vil selvsagt undersøke meterologiske forhold ( vindretning og nedbør ) før de avfyrer sine kjernefysiske våpen .
Jo mer russerne blir presset : Jo mer nærmer vi oss 3. vrdenskrig . Jeg leste i går at ukrainske droner hadde gått » for egen maskin » 3000 kilometer og der satt et oljeraffinneri i brann ( Sibir ) .
Når vil den store smellen komme ? Selvsagt vet jeg ikke det – men jeg tror at vi nok har startet på 2027 .
Jeg har inntrykk av at folk i denne regionen der jeg bor : Har preppet over langt tid . Mange leser min nettside på facebook samt min blogg der jeg beskriver hva jeg gjør av forberedelser .
Det er heller ikke usannsynlig at det blir tidvis utkopling av den elektriske strømmen kommende vinter / vår . Hver onsdag kl 1300 kommer tallene for magasinfylling – som jeg studerer . Hver kommune i landet vårt har lagt planer for de som skal koples ut og de som får konstant strøm . Private hjem , skoler samt industri-bedrifter blir lammet av utkopling . Da kan det bli 2- 4 timer uten strøm . De nye strømmålerne gjør slik utvelgelse såre enkelt . Månedskifte oktober/ november fryser kraftmagasinene til og smeltingen starter i månedskifte april/mai . Således : det må regne mye i fjellene de neste seks ukene ellers har Norge store problemer .
Finnes det en offisiell side som viser disse utkoblingene i kommunene?
Takk for info igjen.
Vi har en nasjon som har forlatt Gud og all sunn fornuft har forduftet.
Jeg så noen videoklipp fra Saudi-Arabia i går og tenkte:
De er en muslimsk oljenasjon som faktisk gir mer til befolkningen enn det Norge som tidligere kristen nasjon gjør. Tenk hvor bra vi kunne hatt det.
Vi liker å pines…..
Nei , den listen er nok hemmelig !
Huff! Stakkars Aravana som heller skulle bodd i Saudi-Arabia enn i Norge! Hvor han må lide og lenges!
Ja, hvilken dødssynd kan Aravna ha begått som har fått slik en ublid skjebne som nordmann i Guds perfekte skaperverk? Er han blitt han straffet for overgrep og vold mot sin neste eller for teologiske brister i sin overtro? Hva er Guds mening med å la en formodentlig rettskaffen tilbeder leve i et smertehelvete i Norge i dag? Er Aravna den moderne Job? Et offer for de overnaturlige krefters hensynsløse og selvopptatte krangel om menneskene?
Mange av oss har nemlig trodd at de aller fleste menn og kvinner, barn og voksne, ja, vanlige slitere, har det bedre og tryggere i Norge enn i Saudi-Arabia. Har vi tatt feil? For mener Aravna at Saudi-Arabias egoistiske klassesamfunn som bruker alle penger på eksklusiv luksus for sin etniske elite, er uttrykk for en religiøs og ideologisk rettferdighet? Mener den akk så uheldige Aravna at utvalgte folk som har hatt griseflaks med arv og miljø, og tilfeldigvis er født inn i overflod, skal beholde alt for seg selv og aldri dele? Ønsker Aravnas husgud religiøs rasisme? Er nasjonalkonservativ forskjellsbehandling, brutal egoisme og utakknemlighet blant de hellige dyder? Er det slike gutter/jenter gamle Jehova vil ha?
Hverken det sosialdemokratiske velferdssamfunn eller det liberale mangfoldssamfunn er perfekt. Men i min uvitenhet trodde jeg at slike samfunn tross alt har tjent flertallet bedre enn andre andre storsamfunn. Ja, selv de uheldigste fattigluser har fått overleve med en viss verdighet.
Eller er vi vantro så blinde og døve for Guds fordømmende herlighet, at vi ikke forstår at Norge idag er en ugudelig vederstyggelighet sammenliknet med tidligere lykkeriker som de gudfryktiges føydalsamfunn i oldtid og middelalder, eller sammenliknet med fremmede utopier som de slavebaserte prinse- og prestestyrer i Midtøsten?
Ja, ja.
Ser at Aravna (som mange av oss) taler skråsikkert på vegne av et «vi». Han skriver for eksempel at «vi liker å pines». Jeg vet ikke hvilken sekt, kult eller konspirasjonsteori Aravna har underkastet seg, men personlig liker jeg ikke å lide. Jeg er således ikke del av Aravnas masochistiske, endetidskåte fellesskap. Men kan hende jeg tar feil her også? Ja, kanskje jeg ikke forstår alt jeg går glipp av i de utvalgtes himmelske haremer? Enn si hvor jeg hører hjemme?
😘😘😘