Betalingsanmerkninger pga ubetale tvangsmulkter gir enkemann Christensen lav kredittscore og problemer med å inngå økonomiske avtaler

Jan Kåre Christensen sliter med å få kreditt eller inngå strømavtale etter at hans kjære hustru Berit Nyland Christensen gikk bort. Som kjent ble Christensen for flere år siden ilagt tvangsmulkter han ikke har betalt og dette har gjort at han har fått en stygg betalingsanmerkning som nå gir han problemer. Da Christensen bestilte gravstein til kona fra «Gravstein24» ble det foretatt en kredittvurdering som gav Christensen score 3 av 100. Avslag.. Dermed måtte Christensen enten betale alt på forskudd kontant eller få andre til å bestille gravstein for seg fordi kreditt-scoren er bunn i bøtta.

Christensens krig mot Oslo kommune over støttemuren han har bygd seg får nå konsekvenser. Christensen ble ilagt tvangsmulkter på tilsammen 277 000 kroner han har nektet å betale og i fjor høst tvangsolgte namsfogden hans kones BMWi3 for å drive inn litt av pengene. Etter at bilen ble tvangssolgt gjenstod det likevel nærmere 195 000 kroner i ubetalte mulkter og når det foretas en kredittsjekk på Christensens navn dukker betalingsanmerkningen på de 277 000 kronene opp i resultatet. Dette gjør at de forskjellige selskap som utfører slike tjenester for næringslivet, eksempelvis Dun & Bradstreet kjører kredittsjekk -gir de Christensens laveste score som betyr avslag og «nei» dersom det er snakk om å bestille noe på kreditt eller tegne nye abonnement. Eksempevis strøm eller mobil eller tv. Videre vil en så lav kredittscore gjøre det umulig å oppta lån eller kreditt i banker eller låneinstitusjoner.

Mistet kona sliter med alt

Christensens ektefelle som gikk bort den 28 august etter en langvarig kamp med kreft i bukspyttkjertelen stod for flere av parets abonnementer. Blant annet stod hun på boligens strømregning og når hun gikk bort måtte Jan Kåre flytte strømabonnementet over til sitt navn. Dette gikk ikke greit da strømselskapet VIBB bestilte en kredittvurdering av Dun&Bradstreet som gav han kredittscore 4 av 100. Også Innkrevningsetaten har foretatt en tilsvarende kredittvurdering hvor resultatet var like nedslående og for Christensen begynner nå tvangsmulkten å skape store problemer. «Jeg får så lav kredit score etter jeg står opp imot mafia og pøbel-banden som er Oslo Kommune at jeg ikke blir vurdert som kreditt verdig,» erkjenner Christensen i ett innlegg på egen blogg. Den ubetale tvangsmulkten over den «ulovlige muren» står der som en gapende hindring for Christensen og det vil forbli slik inntil muren er fjernet og tvangsmulkten betalt. Christensen mener seg utsatt for en stor urett og et ovgrep fra myndighetenes side og akter ikke å bøye seg å rive muren. Ei heller frivillig betale boten. Og dermed fortsetter Christensen kampen alene mot et system han ikke kan beseire. Nemlig den offentlige myndighet. Staten Norge.

Hva Christensen selv skriver kan du lese på hans egen blogg i sin helhet

https://blog.janchristensen.net/2025/10/nr-3512-jeg-far-sa-lav-kredit-score.html

3 tanker om “Betalingsanmerkninger pga ubetale tvangsmulkter gir enkemann Christensen lav kredittscore og problemer med å inngå økonomiske avtaler

  1. Vi ser på nyhetene at Norges Statsminister, Utenriksminister, Finansminister og omtrent samtlige politikere.

    Spesielt på den rødgrønne siden lyver mer eller mindre daglig.

    De husker ikke der de lyver. Lyver når de ikke husker.

    Selvsagt vet de når de forandrer mening og standpunkt.

    Og hvem som fremmer dette. Løgn og villeding er nå omtrent «normalen!»

    At en ikke da kan se for seg at Oslos Kommune sine ansatte også lyver, er for meg smått utrolig.

    Ikke bare lyver de, de husker ikke samtaler.

    Fordreier virkelighet forståelsen og tillegger synspunkter som jeg aldri har hatt eller ment.

    Dette for en skarve mur, trapp og bod som har oppgrader både min eiendom.

    Samt hele boområdet og ned imot Stormyrveien.

    Der det nå er tørt og pent. Der det før var mørkt, skittent og fuktig.

    Jeg skjønner virkelig ikke at flere er interessert?

    På toppen av det hele etter å ha oppgradert min eiendom og det som er bygget er tilnærmet lovlig. For at muren ble 30 cm høyere enn tillatt, var p.g.a. PBE veiledning som de i dag ikke husker. Men det gjør jeg!

    Og ikke minst, det er pent og funksjonelt.

    At en da skal betale et slikt astronomisk beløp som 280.000, – kr for å ha gjort en velgjerning og et godt stykke arbeid.

    Er for meg så til de grader sadistisk og ondt. At en ikke som presse, politikere og almene mennesker. Ikke er interessert og vil si i fra og påvirke at galskapen og heksejakten imot meg skal ta slutt!

    Det er helt uforståelig for meg, rett og slett ikke til å skjønne!

    https://blog.janchristensen.net/2025/10/nr-3513-innkrevingsetaten-alias.html

    1
    1
  2. Synd når det blir sånt. Kjenner ikke saken, men har litt erfaring fra sakshåndtering innenfor bygg og anlegg. All skriftelig dokumentasjon bør samles og evt påklages bygg og anleggsetaten. Regner med du har en skriftelig godkjennelse fra før dette arbeidet ble satt igang, og så lenge du kan legge frem dette så skal det nok gå fint.

    • Alt er egentlig lovlig.
      Det er en gjennom vrang og fiendtlig agenda imot meg, og min nå avdøde kone Berit.

      PBE og alle har så feil som de kan ha, da de er vrange, løgnaktige og onde i sin oppførsel.

      Muren er Oslos «mest» lovlige mur ser en samlet sett på det hele.
      Jeg har sendt et forslag til Plan og Bygningsetaten der jeg sier at jeg enten kan skjære av 30 cm.
      Eller får dispensasjon og godkjennelse for de 30 cm som er «for mye.»
      Samtlige andre innbyggere i Oslo hadde de ikke vært så slemme med som de har vært med meg. Garantert.
      Her er mitt forslag.

      Dere skriver:
      «Videre er det vist til at fallet på eiendommen er 5 meter, og at det i slike tilfeller er tillatt med mur av den størrelse som er bygget.»

      Selvsagt ikke, da småhusplanen tillater max murer på 1.5 meter.
      Vår er 1.8 meter.
      Dere dikter opp at med det fallet vi har på vår eiendom er da tillatt med en mur på 1.8 meter påstår jeg. Det gjør jeg så absolutt ikke i det hele tatt.

      Da trenger vi dispensasjon på 30 cm eller rive/skjære av muren 30 cm.

      Men da er det store, store spørsmålet.
      Hvorfor ble muren vår bygget som den ble?
      Med veiledning i fra PBE over telefon der vi fikk tilslag om å bygge muren, oppå gammel mur. Bare den ikke var over 2 meter slapp vi å søke.
      Saksbehandler sa følgende ordrett:
      «Dette går fint, bare muren ikke blir over 2 meter og høyrere enn naboens på andre siden.» Som har en mur på ca. 2.5 meter, som er min tilføyelse.

      Uten dette og drøftelse rundt dette blir hele deres argumentasjon uten verdi.
      Slik overfladisk og sjofelt svar, viser bare at dere er arrogante og nedlatende.

      Det som er bygget, er langt innenfor at alle andre enn oss hadde fått dispensasjon og godkjennelse på de 30 cm som muren er for «høy».

      Da skjærer vi av muren 30 cm slik at vi ikke trenger dispensasjon og godkjennelse.
      Da er muren vår lovlig med 5 meter fall eller nivåforskjell på eiendommen.
      https://blog.janchristensen.net/2025/05/nr-3456-vart-svar-pa-statsforvalternes.html

      1
      1

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *