Israel risikerer å bli utestengt av MGP -skal stemme over saken i november

foto: Wikipedia

Israel risikerer å bli utestengt fra den europeiske sangkonkurransen og i november er det innkalt til krisemøte hvor det skal stemmes over hvorvidt Israel kan delta. En rekke land truer med å boikotte melodikonkurransen dersom Israel blir med og norske musikere og artister sier at de ønsker å boikotte MGP dersom Israel deltar. Det kreves at 75 prosent av landene stemmer for utestengelse før et land kan bli utestengt. Og dersom Israel skulle bli kastet ut av MGP kan de forsøke å delta i den russiske utgaven av MGP som ble sparket i gang i år.

Som kjent ble Russland sparket ut av det perverse MGP showet etter at krigen i Ukraina begynte og i november får vi svar på om Israel kommer i det samme gode selskap. Den euroepiske sangkonkurransen er likevel moralsk bankerott og representerer pervesjonen av Europa. Intet stort tap å bli utestengt av det selskapet.

Én tanke om “Israel risikerer å bli utestengt av MGP -skal stemme over saken i november

  1. Selv om Eurovision song contest ikke er noe for min musikksmak, så var det fint å se Eden Golan. En dyktig og modig dame. Fint at noen få land fremdeles viser hvordan opptredene i ESC BURDTE ha vært. For hele ESC stinker.
    Motbydelig.

    Ikke uventet at verden går mot Israel på alle måter.

    Eden tilbake i Israel her:

    https://youtube.com/shorts/WvDvT5eNUPA?feature=shared

Det er stengt for kommentarer.